Krom Hurdası Alan Hurdacı

Krom hurdası ne demektir? Krom, ülkemizde en çok ihraç edilen maden türlerinden biridir. Kullanım açısından bakıldığı zaman da görülür ki oldukça geniş alanlara yayılmıştır.

Krom Nedir?

Oldukça geniş alanlarda görülse bile nadir bulunan materyaller olarak genel bir algısı vardır. Bu sebepten dolayı değer açısından yüksek düzeyde olan bir madendir. İkinci el durumda olması dahi ilgi görmesini bu sebepten dolayı bilinmektedir. Paslanmaz çelik üretimi olan yerlerde, çeliğin sertleştirilmesi esnasında ve çeşitli alaşımın elde edilmesi ile kullanılmaktadır. Krom madeninin oldukça büyük bir kısmı ferrokrom üretimindedir.

Krom Metali Kullanım Alanları

Krom darbelere karşı güçlük, kırılmalara karşı da sertlik kazandırmaktadır. Tüm bunlar incelendiği zaman da kullanım alanı açısından genişlik gösteren bir madem olduğu görülmektedir. Kesici aletler ve otomobil parçalarında da kullanılmaktadır. Erime sıcaklık seviyesi yüksek olan bir madde olduğundan dolayı kalıp ve tuğla yapımı gibi işlemlerde de kullanımı görülmektedir. Madeni eşya yapımında da kullanılan ve çok yönlü olan element olarak bilinen krom, deride uzunca bir süre dayanıklılık sağlamaktadır. Biz de geri dönüşüm amacı ile topladığımız hurdaların içerisinde kroma yer vermekteyiz.

Krom Hurdası Alan Hurdacı

Krom hurdasını yaygın sektörlerde görebildiğimiz için buna bağlı olarak hurdacılık alanında da oldukça rağbet gören bir ürün olmuştur. Hurda Sat Metal Hurdacılık olarak geri dönüşüm sağladıktan sonra toz olarak deri tabaklama işleminde kullanımını sağlıyoruz.

Krom hurdası alan yerler ya da krom hurdası alan firmalar arandığında firmamız Hurda Sat Metal ilk sırada çıkmaktadır. Krom hurdalarınızı satmak için hemen firmamızı arayabilirsiniz. Size bir telefon mesafesindeyiz.

Krom Hurdası Fiyatları 2022

Hurdacılık alanında her üründe fiyatlar değişiklik göstermektedir. Krom hurda fiyatını belirlerken içerisinde yer alan krom oranına göre bir fiyatlandırma yapıyoruz. Bütün krom hurdaları fiyat açısından farklılık gösterir. Bu değişiklikler üründe bulunan alaşım değerine ve miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Krom hurdasında kalite belirleme şekli ile kalite standartlarını belirleyip alım yapıyoruz. Bu rakamlar 203, 304, 316, 201, 202, 310 rakamları ile bu standartları belirliyoruz. Geri dönüşüme kazandırmada katkı sağladığımız krom hurdasının nisan 2022 fiyatları ise aşağıdaki gibidir:

  1. Krom 316 hurda fiyatı 36 TL,
  2. Krom 404 hurda fiyatı 24 TL,
  3. Krom 430 hurda fiyatı ise 7 TL olarak belirledik

Bu fiyatlar 3 Nisan tarihinde geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlarda değişiklik meydana geldiğinden en güncel hurda fiyatları için bizleri arayabilirsiniz.

Hurdacılık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir